Nowy tydzień – zmiany …

/// Od kilku dni notujemy wysokie jak na luty temperatury powietrza, po zimowej przerwie budzi się do życia przyroda, czapki i szaliki odstawiamy na bok, czy taka aura pozostanie już na dłużej czy jednak czeka nas ponowny przewrót w pogodzie ? ///

Przynajmniej przez 3 – 4 najbliższe doby nic nowego w pogodzie się nie wydarzy, tam gdzie będzie się wypogadzać temperatury mogą wzrastać do +8, +9st.C w cieniu, tam gdzie pozostawać będzie zachmurzenie warstwowe poprzez mniejszą ilość nasłonecznienia w ciągu dnia ma być chłodniej ale nadal na zdecydowanym plusie od +4 do +6st.C, jeśli pojawią się opady to póki co tylko deszczu o wręcz słabym natężeniu.

Poniedziałek

Zachmurzenie umiarkowane z możliwością większych przejaśnień przede wszystkim na Pomorzu w godzinach popołudniowych, do końca dnia najwięcej niskich chmur notować mają mieszkańcy Warmii i Mazur.

Temperatura maksymalna / od +5, +6st.C we wschodniej części Mazur przez +8st.C na Żuławach Wiślanych do +10st.C w zachodniej części województwa Pomorskiego. Wiatr słaby z sektora południowo zachodniego.

Wtorek

W ciągu dnia z północnego zachodu na południowy wschód naszego regionu przemieszczać ma się słabo aktywny front atmosferyczny mogąc przynieść miejscami symboliczne opady deszczu które nie pojawią się wszędzie.

Nadal ciepło – w najcieplejszym momencie czyli około godziny 14:00 zanotujemy wyrównane wartości na termometrach, od +6st.C w północnej części Pomorza do +8st.C na Żuławach, Warmii i Mazurach.

Środa

Ponownie zachmurzenie umiarkowane, rano niewykluczone przelotne słabe opady deszczu – popołudniu więcej przejaśnień, wiatr zmieni kierunek, powieje do maksymalnie 40 km/h z sektora północno zachodniego.

Delikatnie się ochłodzi, najchłodniej zrobi się tradycyjnie na Mazurach tam około +4st.C, Żuławy – Zatoka Gdańska +6st.C, Pomorze i Kaszuby +4, +5st.C

Druga część tygodnia wstępnie rysuje się z podziałem pomiędzy cieplejszym Pomorzem a chłodniejszymi Mazurami, niewykluczone będą opady mieszane ale nie ma najmniejszych szans na to by wróciła do nas zima z całodobowym mrozem, zresztą w tym sezonie zimowym taka pogoda pojawiała się sporadycznie i na chwilę.

Warto wrócić jeszcze do dnia wczorajszego – na południowym zachodzie Polski a mianowicie w Zielonej Górze zrobiło się tak ciepło jak w połowie kwietnia, nie inaczej było też w Lęborku na Pomorzu gdzie tamtejsza stacja zanotowała +15st.C, nawet w Ustce na plaży termometry pokazały +14st.C co jest w tym mieście ewenementem – wyobraźcie sobie Państwo, że latem Ustka potrafi notować niższe wartości, wystarczy że powieje nadmorska chłodna Bryza, wówczas ochładza ona tamtejszy pas nadmorski często do blisko +10st.C

Wyliczenia : Model GFS, ICON, Grafika : weatheronline

Zdjęcie Ilustracyjne : Info Meteo – Elbląg

http://www.meteoelblag.pl