Przedwiośnie z zimą się zetrze, Weekend

/// Zapowiada się nam późny marzec w końcówce lutego – tak można podsumować najbliższe kilkadziesiąt godzin w pogodzie, jednego dnia będzie chłodniej i spadnie śnieg, następnego temperatury zaczną wzrastać do +5, +6st.C, dodatkowo miejscami – przede wszystkim na Mazurach przymrozi – temperatura na kilka godzin może spaść do -10st.C ///

Już w czwartek znad Skandynawii w kierunku południowej części Morza Bałtyckiego przemieszczać ma się płytki niż imieniem ,, Xaver ,, tak został on ochrzczony przez niemieckich meteorologów i to za jego sprawą pogoda przypominać nam będzie kogel mogiel.

Początkowo spadnie deszcz, następnie tam gdzie się ochłodzi do +2, +1st.C poprószy śnieg, niewykluczone że na wyższych terenach będzie mogło się zabielić. Tak może być przede wszystkim znów na wschód od linii Wisły.

Po przejściu Xavera dosłownie na kilkanaście godzin spłynie do nas arktyczna masa powietrza znad północno wschodniej Europy, nocą z czwartku na piątek na Mazurach niewykluczone są spadki minimalnych wartości do -8st.C. Jeszcze chłodniej zrobi się nocą z piątku na sobotę, podczas rozpogodzeń możliwe -10st.C

Noc z 21 / 22.02.19

Noc z 22 / 23.02.19

Powiew chłodu ma być krótkotrwały więc żadna to zima, wygra ciepłe powietrze które wraz z nadejściem weekendu ponownie zacznie płynąć w naszym kierunku, nie będzie ono aż tak dynamiczne jak w ostatnich dniach ale ponownie temperatury wzrosną do +5, +6st.C wypychając mróz za nasze wschodnie granice. W sobotę jak i w niedzielę padać nie powinno nie mniej są to wstępne wyniki modeli meteorologicznych które mogą jeszcze ulec zmianie.

Sobota

Niedziela

Przepychanka łagodnej zimy z przedwiośniem trwać ma w najlepsze również na przełomie lutego i marca, należy się liczyć z okresami chłodniejszymi oraz cieplejszymi ale tak samo jak nie widać silnego uderzenia wiosny tak też i zima nie będzie przypominać zimy, wpadliśmy z przysłowiowego deszczu pod rynnę.

Wyliczenia : Model GFS, ICON

Zdjęcie Ilustracyjne http://www.writerscafe.org

http://www.meteoelblag.pl