Jaka pogoda czeka nas w pierwszy weekend wiosny ? Czy wróci jeszcze zima ?

/// Od kilku dni wszyscy zadajemy sobie zasadnicze pytanie, czy wróci jeszcze zima ? Aktualnie znajdujemy się w dość zmiennym okresie pogodowym w którym to tak samo jak ciepłe dni mogą zdarzyć się przejściowo chłodne i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Przed nami póki co dwie stabilne doby ///

Nie będzie jednak tak pogodnie jak zapowiadało się to jeszcze kilka dni temu. Wszystko dlatego, że znajdujemy się na obrzeżach układu wysokiego ciśnienia znad Zachodniej Europy, co jakiś czas przede wszystkim przez rejony nadmorskie przemieszczają się średnie warstwy zachmurzenia a nawet symboliczne opady deszczu, wygląda na to – że więcej przejaśnień tym razem pojawi się w piątek i sobotnie przedpołudnie, od niedzieli stopniowe ochłodzenie.

Piątek

Największą ilość pogodnego nieba zanotują mieszkańcy północnych i wschodnich powiatów województwa Warmińsko Mazurskiego, na pozostałym obszarze zacznie się przejaśniać w godzinach popołudniowych. Temperatura wyrównana od +9st.C do +11st.C, wiatr słaby i umiarkowany do maksymalnie 35 – 40 km/h z kierunków północno wschodnich.

Sobota

Odwrotnie, tym razem najwięcej pogodnego nieba notować powinniśmy o poranku i przed południem, później znad Bałtyku wkroczą chmury pietra wysokiego następnie średniego zapowiadając zmianę pogody, w najcieplejszym momencie dnia a więc około godziny 14:00 niewykluczone, że na kilka godzin temperatura powietrza wzrośnie do +15, +17st.C – Zatoka Gdańska i +12, +14st.C Warmia i Mazury, tym razem powieje z południa o sile 40 – 45 km/h.

Niedziela

Chłodniejsza i pochmurna przede wszystkim do południa, temperatura spadnie do maksymalnych wartości +6. +7st.C, dodatkowo zacznie silniej wiać z sektora północo zachodniego / 40 – 50 km/h. Popołudniu na pomorzu należy oczekiwać większych przejaśnień nie mniej będą to chwilowe przerwy przed zmianą pogody jaka nadejdzie do nas na początku przyszłego tygodnia.

Poniedziałek i wtorek wstępnie zimne, z opadami mieszanymi od deszczu po śnieg oraz z silnym wiatrem który obniżać będzie nam subiektywne odczucie temperatury, więcej o nowym tygodniu opowiemy krótko tradycyjnie w ostatni dzień weekendu.

Wyliczenia : Model GFS, ICON

Zdjęcie Ilustracyjne : Pixabay

http://www.meteoelblag.pl

Podziel się reakcją
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid