Płytki niż ,, Louie ,, przyniesie nam przelotne opady deszczu, miejscami śnieg …

/// Nowy tydzień przyniesie nam początkowo zmiany w pogodzie które w marcu są całkiem normalnym zjawiskiem, popada deszcz, miejscami na wyższych terenach śnieg zaś we wtorek silniej powieje – będzie to jednak epizod krótkotrwały bo już od środy zacznie się ponownie stopniowo ocieplać ///

Znad Skandynawii w kierunku Niemiec i Polski zmierza niewielki układ niskiego ciśnienia imieniem ,, Louie ,, jego zokludowany front atmosferyczny przewedruje w kolejnych 24 godzinach nad naszym regionem przynosząc przelotne opady deszczu – tam gdzie będzie najchłodniej również krupy śnieżnej i drobnego gradu, niewykluczone będą także pojedyncze wyładowania atmosferyczne związane z wewnątrzmasowym rozwojem konwekcji.

Poniedziałek w skrócie zapowiada się zatem chłodno i wilgotno, w najcieplejszym momencie dnia temperatura powietrza podniesie się do maksymalnie +5, +7st.C

Wtorek z kolejną porcję wilgoci ale też z silnym wiatrem który nad Zatoką Gdańską wiejąc z kierunku północnego może osiągać prędkości 80 – 85 km/h. / PRAWDOPODOBNA KRÓTKOTRWAŁA COFKA / Na wschód od Wisły wg aktualnych prognoz może padać mieszanka deszczu ze śniegiem i samego śniegu, nad Pomorze Środkowe opady najprawdopodobniej nie dotrą. Warto dodać, że niepewny jest na ten dzień scenariusz trajektorii spodziewanej plamy wilgoci. Niewykluczone, że zostanie ona w kolejnych odsłonach modeli numerycznych całkowicie zepchnięta do województwa Warmińsko Mazurskiego, jeśli tak by się stało również i na Wybrzeżu nie powinno padać, tu postawimy znak zapytania bo z pogodą bywa przecież różnie.

OSOBNY WPIS CO DO WTORKU POJAWI SIĘ NA NASZEJ STRONIE W PONIEDZIAŁKOWY WIECŻÓR.

Temperatura

Zrobi się zimno, zanotujemy od +4 do +6st.C co przy silnym wietrze da nam odczucie jeszcze niższych wartości aniżeli tych które ujrzymy na termometrach.

Wiatr / Maksymalny poryw / Wtorek – 26.03.19

W środę wiatr słabszy, maksymalnie do 30 / 40 km/h, ale nadal pochmurno i jeszcze chłodno, symboliczne, niewielkie opady mogą pojawić się w godzinach popołudniowych w województwie Pomorskim.

Nocą z poniedziałku na wtorek oraz z wtorku na środę na przeważającym obszarze Polski Północnej pojawią się przymrozki lub niewielki mróz na 2 metrach nad ziemią.

Druga część tygodnia to rozbudowujący się w naszym kierunku układ wysokiego ciśnienia, wzrost temperatury i więcej chwil z pogodnym niebem.

Zdjęcie Ilustracyjne : Info Meteo – Elbląg

Wyliczenia : Model GFS, ICON

http://www.meteoelblag.pl

Jesteś zadowolony z naszej 5 letniej działalności ? Chcesz byśmy organizowali jeszcze więcej wyjazdów terenowych w trakcie dynamicznych zjawisk pogodowych. Podoba ci się nasz system pracy ?, chciałbyś byśmy nadal rozwijali nasz serwis ? Teraz możesz nas wesprzeć.

Podziel się reakcją
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid