Przed nami zimowy epizod, sprawdźcie gdzie może się zabielić / Wtorek – 26.03.19

/// Ochłodziło się, miejscami pada deszcz lub deszcz ze śniegiem zaś we wtorek opadów pojawi się znacznie więcej, do tego przejściowo silnie powieje ///

We wtorek przede wszystkim przed południem i w południe głównie w województwie Warmińsko Mazurskim będziemy mieć do czynienia z przemieszczającą się znad wschodniej części Bałtyku i Obwodu Kaliningradzkiego strefą wilgoci na której według różnych modeli meteorologicznych spadnie śnieg z deszczem a na wyższych terenach sam śnieg, tam gdzie o poranku chwyci niewielki mróz a ziemia nie zdąży się nagrzać miejscami będzie mogło się zabielić.

Model ICON

Model UM

Model – GFS

Opady mają mieć charakter wielkoskalowy następnie przelotny więc padać może przez 2 do 3 godzin, na pomorzu spokojniej – jeśli cokolwiek zahaczy o Trójmiasto to ma być to najprawdopodobniej deszcz.

Popołudniu wzrośnie prędkość wiatru z sektora północnego – najsilniej powieje nad Zalewem Wiślanym i w pasie Mierzei do maksymalnie 70 / 80 km/h.

Na szczęście tak samo szybko jak pojawi się ten epizod tak też się wycofa, wieczorem zacznie się wypogadzać a od środy czekać ma nas stopniowa poprawa aury, pierwsze wyliczenia wskazują na ciepły w marcowej normie i dość słoneczny weekend.

Wyliczenia : Model GFS, UM, ICON

Zdjęcie Ilustracyjne : Pixabay

http://www.meteoelblag.pl

Jesteś zadowolony z naszej 5 letniej działalności ? Chcesz byśmy organizowali jeszcze więcej wyjazdów terenowych w trakcie dynamicznych zjawisk pogodowych. Podoba ci się nasz system pracy ?, chciałbyś byśmy nadal rozwijali nasz serwis ? Teraz możesz nas wesprzeć.

Podziel się reakcją
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid