Nadchodzi ocieplenie, ale czy rzeczywiście będzie tak słonecznie i stabilnie ?

/// Środek tygodnia to czas kiedy tradycyjnie w naszej ekipie trwają spekulacje na temat 2 części tygodnia. Kolejny raz w mediach można przeczytać artykuły o świetnym, słonecznym weekendzie, ile w tym jest prawdy ? Śpieszymy z pomocą by nic was ponownie nie zaskoczyło ///

I tak jeszcze dziś popołudniu i wieczorem spodziewamy się przelotnych opadów deszczu, zachmurzy się, popada o zmiennej intensywności, stopniowo zacznie się ocieplać, ALE ZACHMURZENIE SIĘ NIE ROZPŁYNIE. Dlaczego ? Otóż o tej porze roku w układach wysokiego ciśnienia nie jest tak pogodnie i sucho jakbyśmy mogli się tego spodziewać, często podczas ciszy atmosferycznej od września do kwietnia pojawia się warstwa stratus która skutecznie popsuć może tą najlepszą prognozę zapowiadającą tylko słoneczne chwile.

W rezultacie wielu z was może być później zawiedzionym ,, PISALI ŻE MA BYĆ SŁOŃCE A SĄ CHMURY, my natomiast staramy się pamiętać o tym w jakim okresie się znajdujemy – modele numeryczne to nie wszystko.

Czwartek, piątek i sobota to wzrost temperatur powietrza. Znajdziemy się w zasięgu układu wyżowego znad zachodniej Europy.

Tak jak wspomnieliśmy, chmur nie pozbędziemy się całkowicie ale też rozpogodzeń powinniśmy notować więcej niż w ostatnich dniach – w niedzielę najprawdopodobniej znów się ochłodzi. Dojdzie do rozwoju niewielkich stref opadów deszczu na przemieszczającym się z północny na południe chłodnym froncie atmosferycznym.

Wiatr – przez 3 najbliższe doby słaby i umiarkowany, powieje z zachodu i południowego zachodu maksymalnie 20 / 30 km/h.

Poniżej przedstawiamy Państwu dwie mapy, Zachmurzenie + Maksymalna temperatura od czwartku do niedzieli włącznie, Model ICON – GFS.

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela


Zdjęcie Ilustracyjne : Pixabay

http://www.meteoelblag.pl

Jesteś zadowolony z naszej 5 letniej działalności ? Chcesz byśmy organizowali jeszcze więcej wyjazdów terenowych w trakcie dynamicznych zjawisk pogodowych. Podoba ci się nasz system pracy ?, chciałbyś byśmy nadal rozwijali nasz serwis ? Teraz możesz nas wesprzeć.

Podziel się reakcją
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid