Zrobi się dużo chłodniej ale pojawi się bezchmurne niebo, kiedy ?

/// Co jakiś czas powtarzamy Państwu, że w pogodzie zawsze musi być coś za coś, kiedy robi się cieplej w okresach przejściowych pór roku dość często podczas napływu ciepłych mas powietrza w wyżu typowo męczącym zachmurzeniem jest warstwa Stratus która może całkowicie pozbawić nas dopływu promieni słonecznych ///

Inaczej jest latem kiedy to dzień jest długi a słońce operuje na tyle silnie, że rozpuszcza zalegające zachmurzenie jakie może pojawić się nad nami w układzie wyżowym i przede wszystkim nocą znienacka. Jest jednak taki typ wyżu który to niesie tylko czyste niebo ale też i chłodne, przejrzyste oraz arktyczne masy powietrza, mowa o układach wysokiego ciśnienia znad krajów skandynawskich.

To właśnie taka przebudowa baryczna w kolejnych dniach zmieni nam cyrkulację powietrza ale też przynajmniej na dwie doby zrobi się nad nami tylko słonecznie.

Początek nowego tygodnia a zarazem pierwsze dni kwietnia zapowiadają się rześko z nocnymi przymrozkami a nawet mrozem na 2 metrach nad ziemią. Szczególnie należy zwrócić uwagę na noc z niedzieli na poniedziałek oraz z poniedziałku na wtorek kiedy to mróz pojawi się na przeważającym obszarze Polski Północnej, niewielki 1 – 2 stopniowy ale warto w ten czas zabezpieczyć rośliny które wkroczyły właśnie w okres wegetacji.

Niedziela początkowo zapowiada się pochmurnie z przemieszczającym z północy na południe chłodnym, słabo aktywnym frontem atmosferycznym / możliwe że miejscami słabo popada deszcz / to właśnie za tym frontem napłynie do nas chłodne powietrze znad północno zachodniej Europy.

Poniedziałek i Wtorek a więc pierwsze dni kwietnia to czyste bezchmurne niebo, ale i zdecydowanie niższe temperatury maksymalne.

Temperatura – noc z niedzieli na poniedziałek

Zachmurzenie – Poniedziałek

Temperatura – Poniedziałek

Temperatura – noc z poniedziałku na wtorek

Zachmurzenie – Wtorek

Temperatura – Wtorek

Wyliczenia : Model GFS, ICON

Zdjęcie Ilustracyjne

https://tvn24bis.pl

Jesteś zadowolony z naszej 5 letniej działalności ? Chcesz byśmy organizowali jeszcze więcej wyjazdów terenowych w trakcie dynamicznych zjawisk pogodowych. Podoba ci się nasz system pracy ?, chciałbyś byśmy nadal rozwijali nasz serwis ? Teraz możesz nas wesprzeć.

Podziel się reakcją
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid