Czasem naturalnym był i jest czas zimowy – Strefowy

/// Przed nami do 2021 roku jeszcze kilka zmian czasu, zanim jednak wszyscy nadal będziemy zachwycać się tym by pozostać cały rok w czasie letnim, warto wspomnieć – że to zimowy ( Strefowy ) jest czasem naturalnym ///

W Polsce zmiana czasu została wprowadzona w czasie okupacji hitlerowskiej, następnie w latach 1946–1949, 1957–1964 i nieprzerwanie od 1977 roku.
Do roku 1995 czas letni w Polsce był odwoływany w ostatnią niedzielę września (a wprowadzany w ostatnią niedzielę marca tak jak teraz). Wcześniej daty zmiany czasu były ogłaszane w Monitorze Polskim i np. w 1964 zmiana czasu na letni nastąpiła dopiero 31 maja, a na zmiana na czas strefowy (czas zimowy) 27 września.

Wiele osób mylnie uważa, że czasem naturalnym jest czas letni, to nieprawda – czasem naturalnym był od zawsze czas zimowy, i jaki by on nie był dla przyrody jest on najbardziej odpowiedni. Czas letni jest tylko CZASEM PRZEJŚCIOWYM – WYMYŚLONYM, wprowadzonym niegdyś w celu oszczędności energii.

Aktualnie 3 / 4 naszego społeczeństwa opowiada się by pozostać cały rok w czasie letnim, zupełnie nie rozumiemy tejże fascynacji by w nim trwać, efektem czego w okresach zimowych gdy na dodatek w naszym klimacie notujemy często więcej pochmurnego nieba całkowicie ciemno było by do godziny 9:00, czy aż tak bardzo potrzebne nam te 60 minut więcej popołudniu w grudniu gdy i tak jest to pora pochmurna ? i czy na pewno też idealnym wyjściem jest pozostać w czasie letnim latem gdzie przecież naturalnie jasno w czasie strefowym było by przynajmniej do 21:00

Jak porozumieją się kraje północnej Europy ze środkową w których to dłużej jest ciemniej zimą aniżeli u nas ? Tego nie wiadomo, wiadomo jednak że zdania są tam bardziej podzielone niż w Polsce.

http://zmianaczasu.info

http://www.meteoelblag.pl

Jesteś zadowolony z naszej 5 letniej działalności ? Chcesz byśmy organizowali jeszcze więcej wyjazdów terenowych w trakcie dynamicznych zjawisk pogodowych. Podoba ci się nasz system pracy ?, chciałbyś byśmy nadal rozwijali nasz serwis ? Teraz możesz nas wesprzeć.