Dust devil czyli trąba pyłowa zabiła dwójkę dzieci / Chiny

/// Dramatyczne sceny rozegrały się wczoraj na imprezie masowej zorganizowanej w regionie Yucheng – Chiny, trąba pyłowa zabiła dwójkę dzieci raniąc też kilkoro innych osób ///

Dust Devil czyli niepozorna niewielka trąba pyłowa często spotykana na terenach piaszczystych w tym także w Polsce w okresie od kwietnia do września. Może nas dopaść nawet w centrum miasta podczas spokojnej wyżowej aury kiedy nad rozgrzaną przez promienie słoneczne ziemię napłynie nieco chłodniejsze powietrze, dochodzi wówczas do turbulencji w wyniku czego formuje się niewielki niż atmosferyczny.

Jest o wiele słabsza niż mezocyklonalne Tornado ale i tak prędkość wiatru może w niej przekraczać 100 km/h, często nie powodując poważnych zniszczeń jeśli tylko znajduje się poza obszarami miejskimi, potrafi jednak nas dość mocno potarmosić. 21 sierpnia 2013 roku przekonali się o tym na własnej skórze plażowicze w Dźwirzynie / województwo Zachodniopomorskie. Na szczęście poza porwanymi przez nią parawanami nikomu nic się nie stało.

Mniej szczęścia mieli wczoraj wszyscy ci którzy znaleźli się w samym centrum imprezy dla dzieci w reginie Yucheng – Chiny, w pewnym momencie doszło do błyskawicznego rozwoju TRĄBY PYŁOWEJ która podnosiła ku górze i rzucała jak zabawkami nadmuchane zamki, trampoliny oraz inne atrakcje przygotowane na tę okoliczność dla najmłodszych. Niestety doszło do tragedii, dwójka dzieci zginęła na miejscu, wiele innych osób zostało rannych, nagrania pokazują jak silny wiatr mógł towarzyszyć temu diabłowi.

Zdjęcie Ilustracyjne

https://www.taiwannews.com.tw

http://www.meteoelblag.pl

Jesteś zadowolony z naszej 5 letniej działalności ? Chcesz byśmy organizowali jeszcze więcej wyjazdów terenowych w trakcie dynamicznych zjawisk pogodowych. Podoba ci się nasz system pracy ?, chciałbyś byśmy nadal rozwijali nasz serwis ? Teraz możesz nas wesprzeć.