Nad ranem w Łebie / przy gruncie / zanotowano blisko -10°C, we wtorek będzie wiać

/// Za nami pierwszy kwietniowy zimny poranek, na przeważającym obszarze Polski temperatury spadły na 2 metrach poniżej -2st.C, najzimniej odziwo zrobiło się tym razem nad morzem ///

W Łebie przy gruncie wartości minimalne obniżyły się do -9st.C, równie zimno było w Olsztynie. -8st.C

Czyste arktyczne powietrze to przede wszystkim dobra i znakomita jakość powietrza ale też duża amplituda temperatur między popołudniami a porankami, dziś będzie podobnie, zaś we wtorek zacznie wiać.

Wszystko dlatego, że zmieni się położenie układu wysokiego ciśnienia, znad środkowej części Morza Bałtyckiego przemieści się on nad Ukrainę, po jego zachodniej stronie a więc nad Niemcami i Francją dojdzie do przemieszczania się niżów co spowoduje nad Polską zaostrzenie się gradientu barycznego, powieje z południowego wschodu do maksymalnie 60 km/h i mimo tego, że zacznie się stopniowo ocieplać przez silny wiatr przynajmniej do środy tego nie odczujemy.

Zdjęcie Ilustracyjne : Info Meteo – Elbląg

http://www.meteoelblag.pl

Jesteś zadowolony z naszej 5 letniej działalności ? Chcesz byśmy organizowali jeszcze więcej wyjazdów terenowych w trakcie dynamicznych zjawisk pogodowych. Podoba ci się nasz system pracy ?, chciałbyś byśmy nadal rozwijali nasz serwis ? Teraz możesz nas wesprzeć.