Arktyczne powietrze wlało się nad Polskę, kiedy ustąpi ?

/// Dzisiejszy poranek był jednym z chłodniejszych w tym miesiącu, na Pomorzu temperatura przy gruncie spadła do -9°C, tak było w Łebie, kiedy przymrozki ustąpią ciepłym masom powietrza ? ///

Nie mamy dobrych wieści dla wszystkich rolników czy sadowników – aktualne ochłodzenie wydłuży się w czasie do soboty, dopiero w niedzielę temperatura zacznie rosnąć po to by w następnym tygodniu osiągnąć wartości za dnia +13, +16°C.

O godzinie 6:00 tam gdzie się rozpogodziło minimalna temperatura przy gruncie spadła dziś do -8, -9°C, najzimniej było w Łebie, Olsztynie, Lęborku i w Chojnicach.

Mróz na dwóch metrach nad ziemią nie wystąpił tylko tam gdzie się zachmurzyło i poprószyło drobnym śniegiem, ogółem taki symboliczny opad będziemy co jakiś czas notować do piątku włącznie.

Większych opadów deszczu ani tym bardziej wiosennych burz w naszym regionie nie zapowiadamy przynajmniej do 20 kwietnia jak sięgają prognozy średnioterminowe. Ciągle pozostawać mamy w blokadzie cyrkulacji strefowej co oznacza postępującą suszę którą już dziś można zauważyć w parkach czy skwerach na północy Polski ale przede wszystkim na polach.

http://www.meteoelblag.pl

Chciałbyś nas wesprzeć na sezon letni 2019 ? jeszcze przez dwa tygodnie jest taka możliwość.

Dziękujemy Państwu za dotychczasowe wpłaty !