Po raz pierwszy od wielu lat, to nie będzie śnieżny ,, Lany Poniedziałek ,,

/// Czy w ubiegłym sezonie wystąpił kres pogodowych niespodzianek na najważniejsze święta w roku ? Większość z nas była przekonana, że czekają nas szare święta Bożego Narodzenia, w rezultacie pogoda na Wigilię i pierwszy dzień 25 grudnia zlitowała się nad nami przynosząc na Wybrzeżu Gdańskim i Warmii prawdziwą zimę, choć trwała ona krótko zbiegła się z tym magicznym dla nas czasem ///

Wielkanoc również nie odstąpi od normy, tym razem zamiast śnieżnego incydentu powinniśmy mieć w końcu ciepłą niedzielę i lany poniedziałek z prawdziwego zdarzenia, temperatury będą przekraczać wartości +15, +17st.C

Komfortowo powinno zacząć robić się już w najbliższym Wielkim Tygodniu, jego druga część wygląda wyśmienicie – oczywiście patrząc z peryspektywy tych którzy na deszcz nie czekają.

Silny wyż zapewniać nam będzie dużą ilość słońca zmieniając jedynie położenie, ze Skandynawii rozpocznie wędrówkę nad Ukrainę i Rosję, w związku z czym zmieni się cyrkulacja z północno wschodniej na wschodnią i południowo wschodnią.

Wstępna wersja Wielkanocy wygląda następująco – sucho, bez opadów, wiatr słaby ze wschodu i najcieplejszy ze wszystkich dni LANY PONIEDZIAŁEK. Należy jednak uwzględnić, że w pasie pobrzeża możliwa będzie w najbliższych dniach / morska bryza.

Sobota – 20.04.19

Niedziela – 21.04.19

Poniedziałek – 22.04.19

Warto już dziś zacząć planować wolny czas na łonie natury, prognozy nie powinny się jakoś istotnie zmienić, jeśli jednak do nich dojdzie natychmiast zostaniecie poinformowani o zmianach na naszej stronie, spoglądając jednak na stabilizację, istnieje duże prawdopodobieństwo – że powyższe mapy sprawdzą się z temperaturą w 90%.

Wyliczenia : Model GFS

Zdjęcie Ilustracyjne : Pixabay

Chciałbyś nas wesprzeć na sezon letni 2019 ? jeszcze przez 10 dni jest taka możliwość.

Dziękujemy Państwu za dotychczasowe wpłaty !

Podziel się reakcją
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Dodaj komentarz