Nad Europę Środkową nadciąga burza piaskowa …

/// W najbliższym czasie czeka nas dość istotna przebudowa baryczna, początkowo będzie miała ona miejsce na południu i zachodzie Europy gdzie wraz z wiatrem znad Afryki przybędzie pył który pokryje niebo mętnym, piaskowym kolorem ///

Wraz ze zmianą cyrkulacji z północno wschodniej na początkowo południowo wschodnią, południową aż w końcu południowo zachodnią oraz z silnym wiatrem z tego sektora i ulokowaniem się układów niskiego ciśnienia na zachód od Polski do Europy dotrze pył znad Sahary, najpierw nad Francję, następnie nad Niemcy i Polskę.

Wtorek – 23.04.19

Środa – 24.04.19

Czwartek – 25.04.19

Przez dwie doby – środa i czwartek czekać nas będą pomarańczowe zachody słońca, w piątek wraz z nasuwaniem się frontu chłodnego i spodziewanymi przelotnymi opadami , po tak długim okresie posuchy spadnie miejscami zanieczyszczony deszcz.

W połowie tygodnia poczujemy przedsmak lata. Temperatury osiągną pułap +22, +26st.C, nawet nad samym morzem może być w cieniu nieco ponad +20st.C

Zdjęcie Ilustracyjne : Wp Turystyka

www.meteoelblag.pl

Jeszcze przez 2 dni możecie Państwo wesprzeć nas na sezon letni 2019, tym razem działania terenowe prowadzić będziemy przede wszystkim w naszym regionie od Powiśla przez Elbląg po Warmię.

Dziękujemy za dotychczasowe wpłaty.