Niż Werner, czyli Sztorm w majówkę, ostrzeżenia wiatrowe dla pasa nadmorskiego

/// Tylko kilka godzin dzieli nas od diametralnej zmiany pogody, już dziś czyli nieco wcześniej względem prognoz przez Pomorze przemieszczają się pasma opadowe, deszcz spadł min w Słupsku czy na Kaszubach, w kolejnych godzinach zacznie wzrastać prędkość zachodniego wiatru ///

Na naszej stronie od godziny 9:00 – 02.05 do 21.0002.05 obowiązywać będzie pierwszy stopień ostrzeżenia dla pasa nadmorskiego przed silnymi podmuchami wiatru osiągającymi prędkość 70 – 80 km/h od Ustki Po Hel, 60 – 70 Wzgórza Kaszubskie – Mierzeja Wiślana, 60 km/h Żuławy, powiat elbląski i braniewski.

Nasilony strumień powietrza zawdzięczać będziemy aktywnemu ośrodkowi niskiego ciśnienia ,, Werner ,, jak znajdzie o godzinie 12:00 nad środkową częścią Morza Bałtyckiego przemieszczając znad Skandynawii w kierunku Estonii.

W czwartek nie należy parkować aut pod drzewami, stawiają one w okresie wiosenno letnim większy opór podmuchom wiatru aniżeli zimą kiedy są lżejsze. Zagrożeniem przed upadającymi konarami mogą być już podmuchy osiągające prędkość 60 km/h.

Pojawią się opady, choć nie wszędzie ale jest szansa – że miejscami popada głównie na uaktywniającym się chłodnym froncie atmosferycznym.

www.meteoelblag.pl