Spadnie od 5 do 15 l / m2 – Powiśle, Żuławy Wschodnie, Warmia // – 12.05.19

/// Trudno w to uwierzyć po tylu prognozach które w przeddzień wystąpienia zjawisk burzowych od półtora miesiąca wycofywały każdy opad deszczu związany z konwekcją albo na wschód albo na zachód, mamy w końcu dobre wieści dla rolników ///

Już w Niedzielę przez Polskę z południowego zachodu nad Kujawy następnie nad Powiśle i Warmię nadciągnie strefa frontu atmosferycznego który intensyfikując się oddzieli dwie skrajnie różne masy powietrza. Burz się nie spodziewamy ale – padać ma przez kilka godzin o natężeniu umiarkowanym co korzystnie wpłynie na wysuszoną do głębokości nawet 50 cm glebę.

Według aktualnych prognoz suma opadu od godziny 9:00 do 21:00 wyniesie w naszym regionie 5 / 15 litrów na m2 powierzchni gruntu. Największa ilość deszczu spodziewana jest tym razem od Torunia przez Pojezierze Iławskie po Ornetę.

Niezadowalająca ma być jedynie temperatura, ta w pełnym zachmurzeniu od Kujaw przez Zatokę Gdańską po zachodnią Warmię nie przekroczy +8st.C, inaczej ma być od Olsztyna na wschód – nawet +20st.C w Mrągowie. To cena jaką zapłacimy za wilgoć.

Wyliczenia : Model GFS

Zdjęcie Ilustracyjne : Pixabay

www.meteoelblag.pl

Dodaj komentarz