Żar poleje się z nieba, nawet +34°C w cieniu, jeśli pojawią się burze będą gwałtowne …

/// To będzie gorący początek tygodnia, delikatne ochłodzenie jakie nadeszło do nas w niedzielę skończy się tak szybko jak dotarło ///

W rezultacie we wtorek wg różnych modeli numerycznych upał rozleje się nad całą Polską bez wyjątku, spodziewać się trzeba temperatur rzędu +30, +34st.C, miejscami może być nawet więcej. Apogeum gorąca należy oczekiwać w środę.

Jednocześnie z dnia na dzień zacznie robić się coraz wilgotniej i nieprzyjemnie ,, parno ,, w rozgrzanym powietrzu początkowo na zachodzie Polski następnie na Pomorzu oraz na Warmii budować się będą układy burzowe które niewykluczone, że od wtorku staną się dość gwałtowne.

Nad Zatoką Gdańską, Żuławach i w zachodniej części województwa Warmińsko Mazurskiego najprawdopodobniej dynamicznie zrobi się w środowe popołudnie, wieczór lub noc ze środy na czwartek. W kolejnych dniach prosimy Państwa o odświeżanie komunikatów dostępnych na naszej stronie oraz fanpagu, w pogodzie dziać się będzie z pewnością dużo. Na chwilę obecną ciężko jest jeszcze przewidzieć strefy zbieżności wiatru, fronty atmosferyczne czy niże znad zachodniej Europy jaką obiorą trajektorię względem Polski. O burzach informować będziemy was z 24 godzinnym wyprzedzeniem. Poniżej prezentujemy Państwu spodziewaną temperaturę powietrza na 2 metrach nad ziemią ( cień )

Model – ECMWF

Poniedziałek

Wtorek

Środa

W słońcu temperatury z pewnością przekroczą +50st.C, apelujemy aby między godzinami 10 – 16:00 od poniedziałku do środy włącznie nie wystawiać się na promienie UV, te osiągną wg prognoz 6 stopień.

Zadbajcie o nawodnienie organizmu, pomóżcie zwierzakom przetrwać ten czas chociażby wystawiając miskę z zimną wodą.

Wyliczenia : Model ECMWF

www.meteoelblag.pl

Dodaj komentarz