Nadciągają nawałnice / Wieczór i Noc z 15 – 16.06.19 / Alert Meteo

/// Dziś wieczorem ale przede wszystkim w nocy z soboty na niedzielę należy się spodziewać ponownego załamania pogody, po względnie spokojnym piątku czeka nas kolejna fala burz, lokalnie gwałtownych ///

Czas obowiązywania ostrzeżenia / 15.06.19 – 15:00 – 16.06.19 – 6:00

Stopień 2 zostaje wydany dla Północnej Polski z uwzględnieniem subregionu braniewskiego i elbląskiego głównie z powodu przemieszczania się silnych pasm konwekcyjnych mogących w finalnej fazie rozwoju burz utworzyć liniowy układ burzowy z wbudowanymi na przodzie silnymi i bardzo silnymi podmuchami wiatru o sile 90 – 100 km/h. W strefie czerwonej nie można wykluczyć także opadów gradu o średnicy 2 – 4 cm oraz zejścia pojedynczej Trąby powietrznej.

Stopień 1 zostaje wydany dla pozostałej części Polski oprócz wschodnich i południowo wschodnich regionów. Tu burze najpewniej osiągną mniejszą siłę ale nie oznacza to, że nie mogą być groźne.

W związku z dość znacznym uwodnieniem troposfery w czasie przemieszczania się rdzeni burz należy spodziewać się też nawalnych opadów deszczu osiągających lokalnie 20 – 40 mm w ciągu godziny. To może doprowadzić do podtopień lub nawet powodzi błyskawicznych.

Apelujemy o ostrożność

Burze to zjawiska lokalne, pomimo dogodnych warunków termodynamicznych nie zawsze muszą przejść nad twoją miejscowością, nie bagatelizuj wydawanych komunikatów i ostrzeżeń meteo.

www.meteoelblag.pl

Skomentuj ...

Dodaj komentarz