Temperatury na jeden dzień wzrosną do +30°C / Niedziela

/// Weekend zapowiada się wyśmienicie. Aktualnie mamy do czynienia z chłodniejszym powiewem mas powietrza z północy i z północnego zachodu ale już w sobotę popołudniu cyrkulacja powietrza zacznie się zmieniać ///

Ogólnie dwie najbliższe doby nie przyniosą nam żadnych opadów deszczu, zarówno w sobotę jak i w niedzielę pogoda będzie korzystnie wpływać na nasze samopoczucie. Zmiany nadejdą do nas nocą z niedzieli na poniedziałek kiedy to w pasie od Ziemi Lubuskiej przez Kujawy po południową Warmię może uaktywnić się front chłodny z przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami.

Zanim to nastąpi czeka nas plażowa aura – jeśli nie musicie, nie siedźcie w domach, w niedzielę popołudniu miejscami na pomorzu temperatury przekroczą pułap +30st.C, w poniedziałek będzie ponownie o około 10 stopni mniej.

Temperatura – Sobota / 29.06.19

Temperatura – Niedziela / 30.06.19

Temperatura – Poniedziałek / 01.07.19

Jeśli mowa o zapowiadanym froncie chłodnym ten wedle najnowszych aktualizacji modeli numerycznych ma ominąć powiaty przyległe do Zatoki Gdańskiej. Burze na strefie zbieżności wiatru najprawdopodobniej rozwiną się na granicy Kujaw i Pomorza oraz Kujaw, Pomorza i Warmii przemieszczając z południowego zachodu i zachodu na północny wschód i wschód. Konwekcja ruszy w pierwszej części nocy z niedzieli na poniedziałek.

Nowy tydzień wstępnie przyniesie nam kontynuację ochłodzenia, we wtorek wzrośnie prędkość zachodniego wiatru, nad samym morzem może on przekraczać 65 km/h. Pojawią się też przelotne opady deszczu a gorące powietrze zostanie zepchnięte daleko na południe i wschód kontynentu europejskiego.

Szczegółowy opis warunków meteorologicznych na pierwszą część nowego tygodnia i tym samym początek lipca opublikujemy tradycyjnie pod koniec weekendu / Niedziela – wieczór.

Wyliczenia : Model GFS, ICON

Zdjęcie Ilustracyjne : https://www.widoczki.com

www.meteoelblag.pl

Skomentuj ...

Dodaj komentarz