Zrobi się gorąco, ale wrócą burze … Weekend

/// Dość często w okresie letnim kiedy robi się bardzo ciepło, miejscami przechodzą burze, chyba że mamy do czynienia z silnym układem wysokiego ciśnienia, tak póki co nie będzie, jest jednak jeden dzień który w 80% na pewno okaże się słoneczny i w końcu typowo lipcowy – to Sobota ///

Zachęcamy Państwa do spędzenia tego czasu na świeżym powietrzu, temperatura w sobotę zbliży się do +27st.C, Im bliżej wieczora aura stopniowo zacząć ma kaprysić. Wzrosną warunki termodynamiczne jednak jeśli pojawią się burze to punktowo i nie wszędzie, najpewniej dopiero w nocy z soboty na niedzielę lub nad ranem w niedzielę na Pomorzu.

Temperatura – Sobota

W niedzielę burz ma być znacznie więcej. O poranku i przedpołudniem na Pomorzu, Powiślu i Żuławach, zaś popołudniu na Warmii i Mazurach, tego dnia gwałtowność zjawisk będzie tym samym znaczna tym bardziej, że za strefami opadów znów czekać ma nas ochłodzenie, na szczęście nie tak intensywne jak miało to miejsce przez ostatnie 3 tygodnie.

Po przejściu burz temperatura spadnie ale obniży się nieznacznie do poziomu +21st.C nad morzem i około +23st.C w głębi lądu. / Niedziela – 15:00

Co do spodziewanego załamania pogody w niedzielę w sobotnie popołudnie opublikujemy osobny wpis na temat intensywności burz dla każdego z regionów północno środkowej Polski.

Burze to zjawiska lokalne, pomimo dogodnych warunków do ich rozwoju nie zawsze występują nad całym obszarem objętym ostrzeżeniami. Ich lokalność uwarunkowana jest przede wszystkim orografią terenu, liniami zbieżności wiatru czy spodziewaną kinetyką. Prognozy mogą jedynie przybliżyć ich występowanie nad danym terenem ale nigdy nie dadzą pewności czy tak rzeczywiście będzie.

Ostatni pełny tydzień lipca prezentuje się w prognozach bardzo przyzwoicie z komfortem termicznym za dnia / +21, +25st.C i cieplejszymi nocami co zadowolić powinno każdego z nas. Nie będzie ani zimno ani też za gorąco natomiast z dużą ilością pogodnego nieba. To dobra informacja także dla rolników którzy właśnie rozpoczynać powinni żniwa.

Wyliczenia : Model GFS, ECMWF

Zdjęcie Ilustracyjne : https://wallpapersafari.com/w/Uatn3Q

www.meteoelblag.pl

Skomentuj ...

Dodaj komentarz