Przed nami chłodniejszy epizod ale plażowa pogoda wróci, jeszcze w tym tygodniu

/// Przed nami doba z nieco chłodniejszym powiewem mas powietrza z północy i północnego zachodu, zrobi się pochmurno zaś deszcz spadnie tylko lokalnie i nie wszędzie, od środy ponownie cieplej, weekend wstępnie zapowiada się wyśmienicie ///

Po burzach jakie przemieściły się wczoraj przede wszystkim przez województwo Warmińsko Mazurskie delikatnie się ochłodziło. We wtorek czeka nas kontynuacja ochłodzenia zaś od środy stopniowo zmieniać się będzie cyrkulacja w rezultacie od piątku i na sam weekend wrócą temperatury rzędu +25, +28st.C a niewykluczone, że miejscami padną także trzydziestki ( Niedziela )

Słoneczną i stabilną pogodę zawdzięczać będziemy wyżom jakie zagoszczą nad środkową i wschodnią częścią Starego Kontynentu. Uzbrojmy się zatem w cierpliwość a na pewno będzie zdecydowanie lepiej – plażowo.

Wtorek pochmurny z zachmurzeniem dużym lub nawet całkowitym, mogą zdarzać się przelotne opady deszczu ale symboliczne i głównie na Pomorzu. Tego dnia w strefie chmur temperatura wzrośnie do +17, +19st.C. Wiatr słaby 20 – 30 km/h z północnego zachodu i północy.

Środa jeszcze przed południem przynosić będzie lokalnie większą ilość chmur, im bliżej wieczoru tym więcej przejaśnień, zacznie robić się cieplej.

Pas nadmorski +20, +21st.C / Kaszuby +23st.C / Warmia – Mazury +24, +25st.C

Czwartek i piątek na 100% bez opadów, słoneczne i coraz wyższymi wartościami na termometrach. Wiatr słaby ze zmiennych kierunków, najczęściej wiać ma z północnego wschodu i wschodu. W pasie pobrzeża słaba bryza.

Wyliczenia : Model GFS, WXCHARTS.EU

Zdjęcie Ilustracyjne : Pixabay

www.meteoelblag.pl

Skomentuj ...

Dodaj komentarz