Chłodne noce, komfortowe popołudnia – Początek sierpnia w normie

/// Huśtawką w pogodzie można nazwać okres najbliższych kilku dni włącznie z weekendem, raz będzie cieplej i słoneczniej, raz z większą ilością chmur, przelotnymi opadami deszczu i chłodniej ///

Właśnie taka pogoda wystąpi w czwartek, znajdziemy się pod wpływem wolno przemieszczających pasm wilgoci związanych z frontem chłodnym niżu Wolfgang który w południe znajdzie się nad krajami Beneluksu i Danią.

Deszczu nie spadnie dużo, miejscami od 2 do 5 mm, nie mniej dzień zapowiada się bardziej pochmurnie a temperatura maksymalna nie przekroczy +20st.C zatrzymując się na poziomie +17, +19st.C

Przelotnie padać, przede wszystkim na Wybrzeżu Gdańskim ma także w nocy z czwartku na piątek. W Piątek jeśli popada to tylko nad ranem. W ciągu dnia zacznie się przejaśniać a popołudniu należy oczekiwać większej ilości pogodnego nieba ale też silniejszych podmuchów wiatru z północy / 40 – 45 km/h.

W związku z rozpogodzeniami zrobi się nieco cieplej. Zanotujemy od +19st.C nad morzem do +21st.C w głębi lądu i na Warmii.

W sobotę podobnie z tym, że przelotne bardzo słabe opady deszczu możliwe będą podczas rozwoju niewielkich punktów konwekcyjnych na Kaszubach, Powiślu i Warmii, może się jednak okazać że tego dnia nie spadnie nigdzie kropla deszczu.

Temperatura bez zmian, od +19st.C w pasie Mierzei Wiślanej i pobrzeża Gdańskiego do +21, +22st.C na Kaszubach, Warmii i Powiślu.

Niedziela wstępnie znów przyniesie nam większą ilość zachmurzenia i przelotne opady deszczu głównie przed południem. Zważając jednak na prognozowany termin trzech dni (+) wyliczenia numeryczne najpewniej ulegną jeszcze skorygowaniu. Temperatura nadal bez zmian / Najchłodniej i najbardziej wietrznie nad morzem ( +18, +19st.C ) na Kaszubach, Powiślu, Warmii i Mazurach – nieco ponad +20st.C.


Warto dodać, że przez okres najbliższych kilkudziesięciu godzin wartości minimalne nocami spadać będą miejscami w zagłębieniach terenu do +9, +10st.C. Tak rozpoczniemy Sierpień – ostatni meteorologiczny miesiąc lata.

Wyliczenia : Model GFS, Kachelmannwetter.com

Zdjęcie Ilustracyjne : Pixabay

www.meteoelblag.pl

Skomentuj ...

Dodaj komentarz