Przedfrontowa linia zbieżności wiatru / Alert Meteo

/// We wtorek znajdziemy się w zasięgu rozległego układu niskiego ciśnienia Xaver. Najbliższej nocy przewędruje nad nami jego front ciepły za którym w ciągu dnia a przede wszystkim w południe i po południu w dość ciepłej masie powietrza / +24, +26st.C zaczną piętrzyć się chmury Cumulonimbus związane ze strefą zbieżności wiatru jaka przemieszczać się będzie przed linią frontu chłodnego który w południe znajdzie się nad zachodnim pomorzem ///

Pierwsze burze mogą wystąpić jeszcze przed godziną 12:00 ale to po południu nastąpi ich największa aktywność. Najprawdopodobniej przez północną Polskę przemieszczą się dwie strefy konwekcyjne.

Pomiędzy godzinami 12:00 – 18:00 od Wybrzeża Wschodniego po północną Warmię, późnym popołudniem, wieczorem i w nocy z wtorku na środę od Kujaw po południową część Warmii i Mazur. Poszczególne klastry burzowe mogą mieć tendencję do łączenia się w większe pasma opadowe. Podczas burz wystąpią silne porywy wiatru osiągające maksymalnie prędkość 70 – 90 km/h. Niewykluczone są także opady gradu o średnicy ( 1 – 3 cm ) przede wszystkim w trakcie początkowej fazy rozwoju chmur CB.

Czas obowiązywania ostrzeżenia ( 06.08.19 – 10:00 / 07.08.19 – 10:00 )

www.meteoelblag.pl

Skomentuj ...

Dodaj komentarz