Prognoza Pogody ( Weekend ) 16 – 18.08.19

/// Podobnie jak tydzień temu – najcieplejszym i zarazem najbardziej pogodnym dniem w weekend okazać ma się niedziela ///

Pogoda w najbliższych kilkudziesięciu godzinach nie powinna nas jakoś specjalnie zaskoczyć, nie zabraknie słońca ale miejscami zdarzą się chwile z opadami deszczu i lokalnymi burzami, tak ma być przede wszystkim w piątek kiedy znajdziemy się w zasięgu frontu okluzji słabo aktywnego niżu Andreas.

Jeśli rozwiną się burze to głównie na Pomorzu, będą miały one charakter stacjonarny lub wolno przemieszczający się z zachodu na wschód. Najbardziej pogodnie przez całą dobę pozostanie na Mazurach. Tu opady nie powinny dotrzeć. Najprawdopodobniej sam front rozmyje się na linii Wisły ale nie wyklucza się go wkroczenia również nad obszar Żuław Wiślanych i Powiśla.

Ciepło – zanotujemy od +20 do +23st.C

W sobotę mimo znacznego zachmurzenia kłębiasto warstwowego padać nie powinno. Dzień stabilny pogodowo – podobnie jak niedziela która w odróżnieniu od soboty okazać ma się na północy Polski bardziej pogodna. Temperatura zacznie rosnąć. W niedzielne popołudnie zanotujemy od +23 do +26st.C

Wiatr słaby ze zmiennych kierunków.

Temperatura – Sobota

Temperatura – Niedziela

Niewykluczone, że z niedzieli na poniedziałek przewędruje nad nami front chłodny ale to od jego intensyfikacji będą zależeć zjawiska jakie się na nim pojawią, na chwilę obecną są one nieznane tym bardziej, że do prognozowanego terminu zostało ponad 60 godzin i wiele weekendowych aktualizacji modeli numerycznych które mogą wszystko pozmieniać.

Dlaczego o tym przypominamy ? Otóż serwis accuweather.com wydał dla Europy kolejną mapkę w której prognozuje się ciepłą jesień dla blisko całej Polski. Bardzo prosimy Państwa o nie sugerowanie się tymi wpisami. Pogody nie da się przewidzieć na tak odległy czas zakładając z góry jaki okaże się sezon jesienny czy nawet zimowy.

Trwa jeszcze lato więc skupmy się na nim i nie zawracajmy sobie głowy czymś na co wpływu nie mamy. Korzystajmy póki jest dość ciepło.

Wyliczenia : Model GFS

Zdjęcie Ilustracyjne : Pixabay

www.meteoelblag.pl

Skomentuj ...

Dodaj komentarz