Kilkudniowa stabilizacja wyżowa, zrobi się gorąco

/// Najbliższe dni w pogodzie zapowiadają się słonecznie i coraz cieplej, w weekend temperatury przekraczać będą +25st.C, zrobi się tak ciepło jak na sierpień przystało – szkoda tylko, że bliżej nam już do jesieni … ///

Wszystko co dobre szybko się kończy, sezon letni przetacza się corocznie jak burza. Tych gorących, plażowych dni można policzyć na palcach jednej ręki a zdarzyły się one tego lata przede wszystkim w czerwcu. Dużo pisze się o Europejskich falach upałów, nas te wpisy nie dotyczą. Ani lipiec, ani sierpień dotychczas nie przyniósł na północy Polski żadnych ekstremalnych zjawisk, letnia norma to także umiarkowane burze. Tego lata na naszym obszarze tylko lokalnie okazały się one silniejsze – głównie na Warmii.

Najbliższe kilkadziesiąt godzin na pewno nie przyniesie nam żadnych burz ani też opadów deszczu. Ten może padać jeszcze dziś do popołudnia po czym już od czwartku znajdziemy się pod panowaniem rozległych układów wysokiego ciśnienia ( Corina I, Corina II )

Cisza atmosferyczna potrwa najprawdopodobniej do niedzieli włącznie. W tym czasie temperatury będą rosnąć po to by jeszcze przed weekendem przekraczać miejscami +25st.C

Temperatura – Czwartek

Temperatura – Piątek

Temperatura – Sobota

Temperatura – Niedziela

I to w zasadzie tyle jeśli chodzi o pogodę do końca tygodnia. Warto będzie wykorzystać ten czas chociażby na wylegiwanie się na plażach.

Meteorologiczne lato skończymy 31 sierpnia. 1 września witając jesień – tą astronomiczną rozpoczniemy w momencie równonocy jesiennej która na półkuli północnej przypada 23 września.

Wyliczenia : Model GFS

Zdjęcie Ilustracyjne : Pixabay

www.meteoelblag.pl

Skomentuj ...

Dodaj komentarz