Pogoda w kratkę, Nowy Tydzień

/// Aktualnie znajdujemy się w zasięgu powiewu arktycznych mas powietrza z północy, nocami występują przymrozki – jeśli pada to tylko przelotnie nad Zatoką Gdańską. ( Deszcz – drobny grad ) Taki też będzie Poniedziałek, noc z poniedziałku na wtorek przyniesie znaczne przymrozki na większym obszarze Pomorza i Warmii – temperatura przy gruncie spadnie do około -2, -4st.C a co dalej ? ///

Wróci cyrkulacja strefowa Atlantycka czyli silniejszy wiatr, nowe fronty atmosferyczne ale też nieco łagodniejsza temperatura. W środku tygodnia powinno zrobić się cieplej. Mimo tego cały czas ma padać choć niezbyt intensywnie i nie ciągle – wystąpią też przejaśnienia.

Do piątku włącznie przemieści się nad nami kilka stref wilgoci – poniżej prognozowana suma opadów deszczu przez model GFS.

Temperatura powietrza + zachmurzenie ( opady ) / 07 – 11.10.19

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Jeśli chodzi o trajektorię i czas przemieszczania się opadów będziemy Państwa informować na bieżąco. Tu nadal prognozy ulegają zmianom dlatego też na chwilę obecną cieszmy się w miarę pogodnym choć rześkim poniedziałkiem. Zachęcamy także do nadsyłania nam zdjęć z zaawansowanej fazy pory jesiennej. Październik to najlepszy czas na wykonanie kontrastowych ujęć. Paleta barw za oknem zachwyca.

Wyliczenia : Model GFS

Zdjęcie Ilustracyjne : Pixabay

www.meteoelblag.pl

Skomentuj ...